• 4 I 2015 r. nasi misjonarze kolędowali w Gromadzie zbierając ofiary dla dzieci z Indii. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjęli ich w swoje progi.
  • 6 I 2013 r. Uroczystość Objawienia Pańskiego -Trzech Króli to także Misyjny Dzień Dziecka. Podczas Mszy św. o godz.8.30.nastąpiło rozesłanie kolędników misyjnych z PDMD. W tym roku mali misjonarze zbierają ofiary na pomoc dzieciom w Wietnamie. Przygotowane jasełka to niezwykle piękny sposób przekazywania ludziom dobrej nowiny o narodzeniu Mesjasza, a także informacji o trudnej sytuacji ich rówieśników w krajach misyjnych. Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy przyjęli kolędników i wspierają dzieła misyjne.
  • 26 V 2012 r. odbył się w Warszawie IX Krajowy Kongres Misyjny Dzieci pod hasłem „Budujemy most misyjny z bł. Janem Pawłem II”. Głównym organizatorem Kongresu jest sekretariat krajowy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, a jego uczestnikami dzieci w wieku 8-14 lat z całej Polski, objęte misyjną formacją. Oprócz udziału w kongresie nasze dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci wraz z ks. proboszczem i opiekunami zwiedziły Muzeum Powstania Warszawskiego, nawiedziły Świątynię Opatrzności Bożej oraz zobaczyli stadion narodowy.
  • 18 II 2012 r. – Dzieci z PDMD wyjechały z ks. Markiem i opiekunami na kulig do Dąbrowicy. Przejażdżka saniami i zabawy na śniegu dały dzieciom dużo radości.
  • 6 I 2012 r. w Święto Objawienia Pańskiego dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz młodzież z KSM kolędowała w miejscowści Gromada i Majdan Gromadzki. Zebrane pieniądze przekazane będą na pomoc potrzebującym w Sudanie. Bóg zapłać wszystkim mieszkańcom za ciepłe przyjęcie i złożone ofiary.
  • 17 IX 2011r. w Zamościu odbył się II Kongres Misyjny Dzieci. Nasze dzieci z PDMD na czele z ks. Markiem Kuśmierczykiem, ministranci oraz chętne osoby wzięły udział w tym wyjątkowym spotkaniu. Wszyscy uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących pracy na misjach. Mozna było takżę nauczyć się wielu piosenek i potańczyć w rytmie afrykańskich bębnów. O godz. 12.00 w Katedrze odprawiono uroczystą Mszę, która w tym roku połączona była z Diecezjalną Pielgrzymką Ministrantów i Lektorów.
  • 28 i 29 V 2010 r. dzieci z naszej parafii wraz z ks. proboszczem i rodzicami wyjechały na Jasną Górę gdzie odbył się VIII Ogólnopolski Kongres Misyjny Dzieci. Odbywały się tam spotkania z misjonarzami z różnych stron świata. Gościem specjalnym był ks. Karam z Libanu, który opowiadał o naszej wierze w tym kraju oraz o dzieciach, które też troszczą się o misje. Było dużo modlitwy, śpiewu i tańca. W sobotę o godz.11.00 odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem księdza biskupa, w której modliliśmy się w intencji wszystkich misjonarzy i dzieci misyjnych.
  • 3 I 2010 r. nasi mali misjonarze kolędowali w naszej parafii w domach rodzinnych i zbierali dobrowolne ofiary na pomoc biednym dzieciom w Pakistanie.
  • 17 X 2009 r. odbyło się pierwsze spotkanie dzieci w związku z oraganizacją Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci (PDMD). W niedzielę na mszy św. rozpoczynającej Tydzień Misyjny gościliśmy misjonarza z Afryki ks. Leszka Kłosa. W tym dniu dzieci zebrały tacę i przygotowały liturgię słowa. W ciągu tygodnia zbierano ofiary dla dzieci w Mongolii, na odbudowę spalonego sierocińca.