Ogłoszenia duszpasterskie  – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 07.04.2023

1. Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na fundusz Caritas.
  2. Dziś I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną.
  3. Jutro 8 kwietnia będziemy obchodzć przeniesioną z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. będą o godz. 8.00 i 17.00 oraz o godz. 10.00 w DPS. Jutrzejsza uroczystość jest obchodzona jako Dzień Świętości Życia i duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się obrzęd Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chętni do złożenia przyrzeczenia są proszeni o wypełnienie deklaracji (są wyłożone z tyłu na stoliku)
  4. W sobotę 13 kwietnia będziemy obchodzić Dzień Pamięci Zbrodni Katyńskiej. Pamiętamy w modlitwach o tych którzy zostali bestialsko zamordowani przez sowietów w Katyniu.
  5. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie Tydzień Biblijny.
  6. Zachęcam do nabywania Tygodnika „Niedziela”. W nim można przeczytać m.in. art.: ”Jak uwierzyć w odpuszczenie grzechów?”, „Ludzie wiedzą że można na nas liczyć”,(Caritas) „Maryja wraca do domu” W Dodatku art. „jak zregenerować układ nerwowy?” i inne.
  7. Zachęcam do nabywania nowego nru gazetki parafialnej (kolorowe wydanie) Jest umieszczona galeria zdjęć o Triduum Paschalnym u nas, o rekolekcjach, drodze krzyżowej. Artykuły: „Im więcej zaufasz tym więcej otrzymasz”, „Święto Miłosierdzia Bożego” Koronka do Bożego Miłosierdzia to ostatnia deska ratunku”.
  8. Proszę o odbieranie Anioła Stróża w zakrystii.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Czok. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.
  10. Modlitwa za Ojczyznę.
  11. Modlitwa do św. Michała Archanioła.