Ogłoszenia duszpasterskie – 24 Niedziela Zwykła – 13.09.2020

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci i młodzież oraz wychowawców.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę które są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się spotkanie z rodzicami i młodzieżą z kl. I średniej, która miała w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania.
  4. Jutro 14 września wypada święto Podwyższenia Krzyża św. Niech to będzie dzień podkreślenia, że krzyż w naszym życiu zajmuje nadal szczególne miejsce. Zwróćmy uwagę na to czy w każdym domu chrześcijańskim wisi krzyż na ścianie.
  5. W czwartek 17 września będziemy obchodzić rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Pamiętamy w modlitwie o ofiarach wojny.
  6. W piątek 18 września święto Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszam dzieci i młodzież wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 16.30. Będziemy się modlić także w ich intencji.
  7. Za tydzień w naszej parafii dożynki. Proszę o przygotowanie przez drugą część Gromady – kosza z tegorocznych zbiorów. A cała parafia przygotowuje ciasto i pieroga…
  8. Za tydzień 20 września, po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym będą się przygotowywały do I Komunii św.
  9. Za tydzień odpust w Korytkowie Dużym. Suma o godz. 12.00.
  10. Za tydzień w niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na KRZ.
  11. Zachęcam do nabywania Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. W nim można przeczytać m.in. artykuły: „Kościół wobec LGBT”, „Szacunek nie oznacza akceptacji”, „Nie pozwolę na naruszanie autonomii rodziny”, „Człowiek, który nie lękał się szatana”.
  12. Zachęcam w dalszym ciągu do nabywania gazetki parafialnej
  13. Intencje Mszy św.

Ogłoszenia duszpasterskie – 23 Niedziela Zwykła – 06.09.2020

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na WSD.
  2. We wtorek wypada święto Narodzenia NMP, zwane potocznie świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. będą o godz. 8.00 i 17.00. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego.
  3. Za tydzień w niedzielę odbędą się w Sanktuarium w Krasnobrodzie Dożynki Diecezjalne.
  4. Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
  5. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się spotkanie z rodzicami i młodzieżą z kl. I średniej, która miała w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania.
  6. Za 2 tygodnie – 20 września, po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym będą się przygotowywały do I Komunii św.
  7. Zachęcam do nabywania Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. W nim można przeczytać m.in. artykuły: „Parafia jest ciągle aktualna”, „Parafia ma być drugim domem”, „Maryjne drogi Kardynała Wyszyńskiego”, „Krewni Matki Bożej”
  8. Jest też do nabycia gazetka parafialna na zasadach jak dotychczas. W niej m.in. pożegnanie ks. prob. Marka Kuśmierczyka i powitanie ks. prob. Tomasza Kielara.
  9. Duszpasterze z parafii św. Jana Pawła II zapraszają w poniedziałek o godz. 10.00 na ogólnopolską konferencję pt. „Dziedzictwo Kardynała Stefana Wyszyńskiego”. Wstęp wolny.
  10. Intencje Mszy św.
  11. Ogłoszenia praktyczne. Podczas sprzątania kościoła, kwiaty stare wyrzucamy na kompostownik za płot na terenie kościelnym za budynkiem Jana Pawła II. Do kontenera wyrzucamy tylko materiały nieorganiczne.
  12. Kancelaria parafialna jest czynna od wtorku do soboty pół godziny po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych (pogrzeb lub chory umierający) proszę kontaktować się pod numer telefonu kom. który jest wywieszony na tablicy przy wejściu do plebanii. Nie znajdziemy go w internecie.
  13. Następuje zmiana jeśli chodzi o przyjmowanie intencji mszalnych. Intencje Mszy św. przyjmuje tylko i wyłącznie ks. proboszcz.