Pielgrzymka parafialna

W dniach 22.06.-23.06. nasi parafianie wyjechali na pielgrzymkę. W sobotę uczestniczyli we Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie objawienia Maryjne uznane są przez Kościół. Objawiając się dzieciom na na jedno z pytań: „Czego żądasz Maryjo ?” miała paść odpowiedź: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec!” Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym, gdzie w roku 1953 został uwięziony kardynał Stefan Wyszyński. W 1983r. papież Jan Paweł II dokonał na Jasnej Górze koronacji Obrazu Koronami Papieskimi. Miejsce to w 2022 r. zostało uznane Pomnikiem Historii. Kolejny dzień pielgrzymowania rozpoczęliśmy Mszą św. w Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce. Po zakończeniu wysłuchaliśmy koncertu organowego. W drodze powrotnej modliliśmy się przed Najświętszym Sakramentem w Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce.

Monika