Apostolat  Maryi Królowej Trzeciego Tysiąclecia /foto/

“Bądźcie posłańcami Ewangelii za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Maryi”
św. Jan Paweł II

20 września naszą parafię nawiedziła figura Maryi Królowej Trzeciego Tysiąclecia. Przed Mszą św. została uroczyście przywitana przez ks. proboszcza i parafian. Heroldami apostolatu jest o. Pablo pochodzący z  Hiszpanii, br. Atonio z Kanady oraz b. Rogero i br. Plinio z Brazyli. W Polsce opiekunem duchowym heroldów jest ks. kan. Andrzej Juńczyk proboszcz i kustosz podwarszawskiego sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Lewiczynie, a koordynatorem krajowym apostolatu p. Maria Stachurska. Podczas homilii o. Pablo opowiedział o początkach powstania Apostolatu oraz łaskach płynących z przyjmowania Matki Boskiej do swoich domów.

Apostolat Maryi Królowej Trzeciego Tysiąclecia, to jedna z form Ewangelizacji, do której każdy z nas jest powołany. Składa się ze wspólnot, jedna wspólnota to 31 rodzin, które codziennie przyjmują Maryję w znaku ikonie  kapliczek z wizerunkiem Niepokalanego Serca Maryi.  Każda rodzina ma przyporządkowany konkretny dzień w miesiącu, w czasie którego kapliczka Maryi ja odwiedza. W naszej parafii została utworzona jedna wspólnota, której koordynatorem jest p. Teresa Brodziak. Druga kapliczka przekazana została na ręce p. Beaty Tokarskiej dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce. W trakcie tworzenia jest kolejna wspólnota, do udziału w której serdecznie zapraszamy.