Ogłoszenia duszpasterskie – 26 Niedziela Zwykła – 25.09.2022

1. Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczyć życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na budownictwo sakralne.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania, a także i z kandydatami.
  4. Zbiórka dla najmłodszych ministrantów – w środę o 16.00 w kościele.
  5. W czwartek 29 września w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  6. Od 1 października następuje zmiana godzin Mszy św. w dni powszednie. Pierwsza Msza św. będzie celebrowana o godz. 17.00, po niej bezpośrednio różaniec i druga Msza św. o godz. 18.00.
  7. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik, czas szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00, natomiast w niedziele po Mszy św. o 12.00. Matka Boża zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na różaniec do kościoła. Za odmówienie części różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Tak jak co roku, dzieci będą otrzymywały obrazki za uczestnictwo w nabożeństwie w kościele. Obrazek jest nagrodą za udział w nabożeństwie. W sobotę dzieci otrzymają plansze do naklejania. Dzieci które nazbierają jak najwięcej obrazków, na koniec października otrzymają nagrody. Proszę o poprowadzenie różańca w sobotę – LM, a w niedzielę Koła Różańcowe.
  8. W tym tygodniu wypada I Sobota Miesiąca. Nie będzie już dodatkowej adoracji tylko Różaniec po pierwszej Mszy św.
  9. Za tydzień I Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 i nabożeństwie, zmiana tajemnic różańcowych. Taca inwestycyjna.
  10. Za tydzień odbędzie się poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom z kl. 3 podczas Mszy św. o godz. 12.00.
  11. Za tydzień w niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Caritas.
  12. Zachęcam do nabywania Tygodnika „Niedziela”. W nim można przeczytać m.in artykuły: „Chronią, ratują, prowadzą, zwiastują, strzegą” – o Aniołach, „Czy człowiek dzisiejszy wierzy jeszcze Bogu?”, „Religie nie spadają z nieba”, „Naucz się rozmawiać z nastolatkiem”. W dodatku art. „Po 30 latach wrócił do Boga”, „Sposób na chrapanie” i inne.
  13. Jest nowy numer dwumiesięcznika „Misyjne drogi” po 5 zł.
  14. Modlitwa do św. Michała Archanioła.