Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkanocy – 02.05.2021

1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną.
  2. Dzisiaj 2 maja – święto flagi. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej, aby podkreślić, że jesteśmy Polakami i Patriotami.
  3. Jutro 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Głównej patronki naszej Ojczyzny. Jednocześnie jest to Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. będą o godz. 8.00 i 12.00. Po nabożeństwie majowym odnowienie Ślubów Jasnogórskich
  4. We wtorek o godz. 16.00 kolejna próba dla dzieci z kl. 3.
  5. W środę kandydaci do bierzmowania zdają trzecią (ostatnią) część egzaminu o godz. 15.00    w domu Jana Pawła II.
  6. W czwartek odbędzie się spotkanie Straży Honorowej NSPJ po Mszy św. o godz. 18.30.
  7. W tym tygodniu wypada I Piątek Miesiąca. Do chorych udam się od godz. 14.00. Są chorzy, którzy byli odwiedzani wcześniej przez księdza, ale na czas pandemii odwiedziny zostały przez nich zawieszone. Jeśli Ci chorzy mają takie pragnienie aby kontynuować I Piątki to proszę mnie wyraźnie o tym poinformować.
  8. W I Piątek miesiąca Po Mszy św. o godz. 18.00 i po majówce, nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa. Spowiedź pierwszo piątkowa od 17.20. Przypominam klasie czwartej o obowiązku odbywania I piątków.
  9. W sobotę 8 maja wypada uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  10. Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na WSD.
  11. Za tydzień po Mszy św. o 12.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
  12. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedziele i święta po Mszy św. o 12.00. W dni powszednie przychodźmy na Mszę św. o 18.00…
  13. Pragnę poinformować już dzisiaj, że 16 maja odbędzie się u nas uroczystość I Komunii św. o godz. 12.00. Tego dnia będzie jeszcze dodatkowa Msza św. o godz. 10.00.
  14. Informuję, że zakończyła się kolejka sprzątania w Gromadzie. Od najbliższej soboty rozpocznie się kolejka w Majdanie Gromadzkim. Przypominam wszystkim rodzinom katolickim o odpowiedzialności za swój kościół parafialny i sprzątanie świątyni.
  15. Jest już wykonany kompostownik na odpady organiczne. Proszę tam wyrzucać kwiaty żywe (bez wstążek i celofanu), liście, trawę. Dziękuję dwom panom z naszej parafii za wykonanie kompostownika.
  16. Jest do nabycia miesięcznik dla dzieci „Anioł Stróż”. Do odebrania w zakrystii.
  17. Zachęcam do nabycia nowego numeru gazetki parafialnej.
  18. Zachęcam do nabywania tygodnika „Niedziela”. Można przeczytać takie artykuły: „Demokracja potrzebuje Królowej”, „Matka cudami słynąca”, „Beatyfikacja we wrześniu” i inne.