Ogłoszenia duszpasterskie  – Uroczystość Najświętszej Trójcy

04.06.2023

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. Wielkanocnej. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną W Biłgoraju w parafii Trójcy Św. i Wniebowzięcia NMP odpust – suma o godz. 12.30.
 2. Jutro kolejna próba dla kandydatów do bierzmowania o godz. 18.30.
 3. W środę o godz. 16.00 będzie spowiedź dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców, świadków i rodziny.
 4. W Czwartek Uroczystość obowiązkowa Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. o godz. 8.00 i uroczysta Masza św. o godz. 10.00, po której wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Proszę o przybycie wszystkich dzieci komunijnych i rocznicowych. Dzieci komunijne i rocznicowe przychodzą w strojach komunijnych i siadają w pierwszych ławkach podczas Mszy św. Dziewczynki sypią kwiaty a chłopcy dzwonią dzwonkami i niosą poduszeczki. Bardzo proszę ruchy religijne o podjęcie chorągwi i feretronów. Proszę OSP o podjęcie baldachimu oraz zabezpieczenie drogi. Próba sypania kwitów dla dziewczynek komunijnych i rocznicowych będzie we wtorek o godz. 19.00. Zapraszam też młodsze dziewczynki do sypania kwiatów Panu Jezusowi.
 5. Zbiórka ministrantów w celu ustalenia Uroczystości Bożego Ciała będzie w środę o 19.00.
 6. W czasie oktawy Bożego Ciała codziennie oprócz soboty będziemy urządzali procesję
 7. W czwartek 8 czerwca w Zamościu odbędzie się Zamojski Dzień Papieski.
 8. W sobotę 10 czerwca o godz. 17.00 ks. Bp Marian Rojek udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z kl. 8.
 9. Ze względu na bierzmowanie Msza św. zamówiona tego dnia na 18.30 (+Jan, Bronisława Skubis…) będzie przeniesiona na poniedziałek 12.06 o godz. 19.30. Natomiast Msza św. za śp. Barbarę Stopyra będzie odprawiona w sobotę o godz. 17.00.
 10. Nabożeństwo Czerwcowe jest odprawiane w niedziele i święta obowiązkowe po Mszy św. o 12.00, natomiast w dni powszednie po Mszy św. o 18.00.
 11. Złożono ofiarę na kościół – Wójcik Anna – 200 zł.
 12. W dalszym ciągu zapraszam chłopców z kl. 3 do służby ministranckiej.
 13. Zachęcam do nabywania Tygodnika „Niedziela”. W nim można przeczytać m.in. art.” Ciało i Krew”, „Znaki z Nieba”, „Jak lepiej chronić dzieci przed przemocą?”, W Dodatku” Jezus uzdrowił go z alkoholizmu”, „Nowy cud eucharystyczny?”, „Profilaktyka w każdym wieku” i inne.
 14. Zachęcam do nabywania nowego nru gazetki parafialnej.
 15. W zakrystii jest do odebrania czasopismo „Anioł Stróż”.
 16. Modlitwa do św. Michała Archanioła.