Ogłoszenia duszpasterskie  – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

19.05.2023

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny. Od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły. Dziś po ostatniej Mszy św. Paschał zabiera się z przed ołtarza i zdejmuje się z krzyża czerwona stułę.
  2. Dzisiaj odpust w Bukowej. Suma o godz. 12.00.
  3. W poniedziałek 20 maja przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza św. gregoriańska będzie sprawowana o godz. 17.00 ponieważ o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie pól w Gromadzie. Rozpoczęcie procesją przy krzyżu obok p. Bednarzów i następnie Msza św. o dobra pogodę i szczęśliwe zbiory w kościele po procesji.(…) Majówka wyjątkowo podczas procesji. W pozostałe dni Majówka po Mszy św. o 18.00, natomiast w niedziele po Mszy św. o 12.00.
  4. Jutro w parafii św. Jerzego w Biłgoraju odbędzie się „Wieczór Świadków”. O godz. 18.30 konferencja i Nabożeństwo Uwielbienia.
  5. W czwartek 23 maja wypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień szczególnej modlitwy wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszymi modlitwami będziemy otaczać także diakonów i alumnów naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
  6. W sobotę 25 maja w Katedrze Zamojskiej o godz. 10.00 święcenia prezbiteratu.
  7. Za tydzień wypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. Wielkanocnej. W Biłgoraju w Parafii p.w. Trójcy Św. i Wniebowzięcia NMP odpust – suma o godz. 12.30. Natomiast w sobotę Msza św. na cmentarzu Lapidarium o godz. 18.00.
  8. Za tydzień w naszej parafii Uroczystość Rocznicy I Komunii św. o godz. 12.00. Pierwsza próba dla dzieci z kl. IV w środę o godz. 16.00. Spowiedź dla dzieci, rodziców, rodziny w sobotę o godz. 16.30. Sprzątanie kościoła w sobotę podejmują rodzice dzieci.
  9. Za tydzień taca będzie przeznaczona na budownictwo sakralne.
  10. Zapraszam chłopców z kl. 3 do służby ministranckiej. Od wczoraj przyjmuję zapisy.
  11. Zachęcam do nabywania Tygodnika „Niedziela”. W nim można przeczytać m.in. art.: „Dwunastu z mocą Ducha”, „Maryja – lustro Kościoła”, „Odyseja wolności”, „dlaczego oddajemy cześć Maryi?”, „Dziecko a rozwód”, „Zdrada polskiego sędziego” W Dodatku: Święta od spraw beznadziejnych” a także „Czy da się wyleczyć cukrzycę?”
  12. Modlitwa za Ojczyznę
  13. Modlitwa do św. Michała Archanioła.