Odpust parafialny i XI Festyn Rodzinny

W niedzielę 1 lipca odbył się odpust parafialny. Mszę koncelebrował ks. dr Leszek Pachuta Dyrektor Wydawnictwa Diecezji Sandomierskiej. Po uroczystej Mszy św. na boisku sportowym odbył się XI Festyn Rodzinny. Oficjalnego otwarcia dokonał nasz proboszcz ks.Marek Kuśmierczyk razem z p. Wiesławem Różyńskim Wójtem Gminy Biłgoraj. Na scenie wystąpił zespół męski „Klucz” z Majdanu Nowego, zespół śpiewaczy”Sąsiadeczki” oraz „Wygibusy”. Zaprezentował  się także zespół Blue Angels z Biłgoraja oraz podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego „Skrzydła”w Bukowej oraz jej filii w Gromadzie w układzie tanecznym przygotowanym na zajęciach tanecznych w świetlicach. Młodzież prezentowała swoje talenty wokalne, a grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej wystąpiła w przedstawieniu pt: ” Śmiecie”. Poza sceną pracownicy Programu Umacniania Rodziny SOS Wiosek Dziecięcych Biłgoraj prowadzili animacje dla najmłodszych uczestników pikniku, którzy korzystali także z zabaw na dmuchanych zamkach. Uczestnicy festynu korzystali z przysmaków przygotowanych przez parafian. Konferansjerkami były Joanna Pacyk i Karolina Waliwander. Zabawę taneczną poprowadził zespół Roxait.