Jerycho Różańcowe

W dniach 19-26 maj w naszej parafii trwało Jerycho Różańcowe, czyli nieprzerwana modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.  Całodobowe czuwanie przez  parafian i różne grupy modlitewne w parafii służyć miały odnowie i pogłębieniu życia religijnego  wiernych oraz nawróceniu grzeszników.  Modlitwy przebiegały według ustalonego wcześniej planu modlitw oraz indywidualnej  modlitwy na adoracji.  Wierzymy, że owocem Jerycha będzie dostąpienie wielu łask m.in nawrócenia, wzrostu pobożności, nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz odnowa życia rodzinnego iw naszej parafii, diecezji i Ojczyźnie.

„Czym jest Jerycho Różańcowe ? Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Jerycho jest jednym z najstarszych miast świata. Gdy Jozue poprowadził Izraelitów do Ziemi Obiecanej, jako pierwsze postanowił zdobyć właśnie Jerycho. Archeolodzy twierdzą, że to starożytne miasto otaczał podwójny mur wewnętrzny o szerokości około 4 m oraz zewnętrzny o szerokości 2 m, oceniany na około 9 m wysokości. Miasto zostało zdobyte i zniszczone w najbardziej niecodzienny sposób. Izraelici maszerowali dookoła niego przez sześć dni z kapłanami niosącymi Arkę Pana na czele. Siódmego dnia okrążyli miasto siedmiokrotnie i kiedy kapłani zadęli w trąby, wznieśli potężny okrzyk. Na jego dźwięk mur się zawalił. Jozue zdobył miasto” /źródło internet/